okulary

            Pomoc dla krajów najuboższych.

plakat okulary 

            Klub Wolontariusza działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Słupsku nawiązał współpracę z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza medycznego dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną w krajach rozwijających się. Fundacja prowadzi liczne działania na terenie Polski, które docelowo mają wspomóc działanie misjonarzy.

            Nasz Ośrodek otrzymał zgodę od Fundacji na przeprowadzenie dwóch akcji na terenie naszej gminy.

 

            Celem przedsięwzięcia pod hasłem „Opatrunek na ratunek” jest zbiórka materiałów opatrunkowych (bandaże elastyczne, bandaże dziane, plastry zwykłe, plastry z opatrunkiem, kompresy jałowe, kompresy niejałowe, gazy jałowe, gazy niejałowe, wata, chusty trójkątne, rękawiczki jednorazowe, strzykawki). Materiały za pośrednictwem Fundacji zostaną przekazane polskim misjonarzom, pracującym w najuboższych krajach świata.

            Akcja „Czary-mary-okulary” polega na zbiórce okularów, które także trafią na misje. Okulary mogą być zarówno używane jak i nowe, najlepiej by były to okulary do czytania.

 

            Misjonarze, pracujący w szpitalach nikomu nie odmówią pomocy. Sami jednak potrzebują wsparcia innych osób, aby ich praca mogła przynieść najbardziej korzystne efekty dla mieszkańców biednych krajów.

            Fundacja wspiera wyjazdy lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Wspomaga ich również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego, które pozyskuje m.in. z takich zbiórek, do jakiej włączył się nasz Klub Wolontariusza.

ulotka1           

Osoby, które chciałaby włączyć się w zbiórkę proszone są o dostarczanie okularów i środków opatrunkowych do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku ul. Sportowa 9a.  ulotka2

            Termin zakończenia obu zbiórek planujemy na 30 czerwca 2013r. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontaktowanie się z koordynatorem akcji Emilią Sorbian pod numerem telefonu 059 840 16 82.

 

Dane kontaktowe

adres:
ul. Sportowa 9a

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 840 16 82

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 14.00
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.