Gmina Słupsk bliżej mieszkańców!

 

logo fe wer

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Słupsk bliżej mieszkańców!

 

Z radością informujemy, że dwa nasze projekty: „Bliżej mieszkańców – utworzenie Centrum Usług Społecznych w gminie Słupsk” oraz „Bliżej mieszkańców – usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenie gminy Słupsk” otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę 3,2 mln zł.

Stuprocentowe dofinansowanie, jakie gmina Słupsk otrzymała na realizacje projektów nie obciąży budżetu gminy. 

Projekt „Bliżej mieszkańców – utworzenie Centrum Usług Społecznych w gminie Słupsk” ma na celu rozwój i integrację systemu usług społecznych świadczonych przez gminę Słupsk poprzez utworzenie Centrum Usług Społecznych. Centrum przejmie zadania realizowane obecnie przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a dodatkowo świadczyć będzie usługi społeczne dla rodzin, osób niepełnosprawnych, opiekunów faktycznych oraz seniorów. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Słupsk, Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk rozpocznie swoją działalność 1 stycznia 2021 r.

 

Projekt „Bliżej mieszkańców – usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenie gminy Słupsk” ma na celu ułatwienie integracji społeczno-zawodowej pełnoletnim mieszkańcom naszej gminy z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie usługi indywidualnego transportu. W ramach projektu gmina Słupsk planuje zakup samochodu sześcioosobowego z miejscem na dwa wózki inwalidzkie. Zatrudniony zostanie kierowca i asystent, którego zadaniem będzie udzielenie pomocy w dotarciu z domu do samochodu i miejsca docelowego. Dzięki realizowanej usłudze, mieszkańcy z problemami w poruszaniu się (osoby niepełnosprawne, seniorzy, osoby walczące z ciężkim chorobami) będą mogli dotrzeć np. na rehabilitację, do urzędu, do lekarza bądź w innej sprawie umożliwiającej aktywność społeczno-zawodową. Usługa indywidualnego transportu door-to-door będzie realizowana przez Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk. Planowane rozpoczęcie to marzec 2021 r.

 

O szczegółach realizowanych działań będziemy na bieżąco informować na naszych stronach internetowych.

 

Projekty finansowane są ze środków UE w ramach Działania 2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 307 gości oraz 0 użytkowników.