Aktualności

Aktualności

nowa strona CUS

LOGO CUS

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na nową stronę www.cus.slupsk.pl

 

 

 

INFORMACJA DLA RODZIN KORZYSTAJĄCYCH Z RZĄDOWEGO PROGRAMU 500+

INFORMACJA DLA RODZIN, KORZYSTAJĄCYCH Z RZĄDOWEGO PROGRAMU 500+

 od 1 lutego 500 1 kw2021r. można już składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego drogą elektroniczną za pośrednictwem: (portal emp@tia>, ebankowość, PUE ZUS)

 

 

od 1 kwietnia 2021r. wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego będzie można składać w formie papierowej

 

 

 

 

WAŻNA INFORMACJA dla osób składających wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w siedzibie Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk :

 

 -na złożenie wniosku papierowego w siedzibie CUS Gminy Słupsk można umówić się dzwoniąc pod numer telefonu : 59 842 84 02 wew. 30

 

Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 kwietnia 2021r. w siedzibie Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk ul. Obrońców Wybrzeża 2.

Działania w ramach Srebrnej Sieci II

W ramach działań projektu Srebrna Sieć II seniorzy i ich opiekunowie faktyczni z terenu Gminy Słupsk mogą skorzystać z:

 • Sąsiedzkich usług opiekuńczych, w ramach których osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu mogą korzystać z pomocy świadczonej przez osoby blisko zamieszkujące. Usługi sąsiedzkie obejmują wspieranie i pomoc w podstawowych, codziennych czynnościach życiowych i domowych.
 • Usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Ich odbiorcami są osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zakres usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania obejmuje w szczególności pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, pielęgnację zaleconą przez lekarza oraz zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
 • Specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności (rehabilitacja domowa).
 • Klubów Seniora, które są miejscem spotkań osób starszych. Ich działanie mają na calu zarówno aktywizację seniorów, jak i przeciwdziałanie ich osamotnieniu i marginalizacji.
 • Zdalnych usług opiekuńczych „teleopieka”, których celem jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa seniorów. Usługi „teleopieki” będą dopełnieniem świadczonych usług sąsiedzkich, których uczestnicy zostaną wyposażenie w zakupiony sprzęt.
 • Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego (łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, rowery stacjonarne).
 • Srebrny Telefon czyli telefoniczne poradnictwo senioralne, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30  pod nr 512 079 526
 • W ramach animacji środowiska organizowane będą zarówno szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki, jak i pikniki senioralne, wolontariat senioralny, oraz mobilne poradnictwo psychologiczne.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych dostępna już dla wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego powyżej 60 roku życia

 

Miło nam poinformować o działalności Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych, która od 1 stycznia 2021 r. obsługuje wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego w wieku powyżej 60 roku życia.

Wypożyczalnia została utworzona w celu ograniczania skutków niepełnosprawności, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i procesom marginalizacji niepełnosprawnych osób starszych poprzez usprawnienie ich funkcjonowania przy obniżonej sprawności i motoryce wynikającej z wieku i niepełnosprawności w ramach projektu „Srebrna Sieć” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Pierwotnie projekt  zakładał możliwość  bezpłatnego korzystania ze sprzętu  jedynie przez uczestników projektu „Srebrna Sieć”. Od 1 stycznia 2021 r. w ramach trwałości projektu Wypożyczalnia została otwarta dla wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego, powyżej 60 roku życia.

Wypożyczalnia mieści się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Sienkiewicza 20 i jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od  7.30 do 15.30.

W ramach Wypożyczalni seniorzy mogą nieodpłatnie skorzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych w zależności od rodzajów niepełnosprawności, z uwzględnieniem potrzeb w zakresie ich samodzielności  i  funkcjonalności oraz zastosowania w rehabilitacji.

Czytaj więcej: Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Zapisy na szczepienia. Rząd uruchomił trzy udogodnienia

Uruchomione zostały trzy nowe sposoby zapisu na szczepienia. Dotyczą one sytuacji, w których osoba w wieku 70+ chce zapisać się na szczepienia, ale w danej chwili nie ma dla niej miejsca. Jeśli jest w przysługującej jej to grupie wiekowej - może się zapisać do "kolejki" - na tzw. rejestrację bez terminu. Nowe udogodnienia to:

 

 1. Zostawienie danych po dodzwonieniu się na infolinię 989 - PESEL i nr. tel. Jak tylko zwolnią się terminy, do tej osoby zadzwoni konsultant i zapisze ją na konkretny termin.
 2. Wysłanie wiadomości SMS o treści SZCZEPIMY SIE na numer 664 908 556. Po wysłaniu smsa w odpowiedzi otrzymamy wiadomość zwrotną - w odpowiedzi na nią przesyłamy PESEL i kod pocztowy. Po przesłaniu tych danych trafiamy do systemu - konsultanci skontaktują się z osobami, dla których zwolni się miejsce na szczepienie
 3. Zostawienie danych w formularzu na stronie internetowej http://gov.pl/szczepimysiePo pozostawieniu swoich danych konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy.

Źródło: KPRM

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 286 gości oraz 0 użytkowników.