SENIOROWO

Wycieczka Seniorów w 2020 roku

 

 indeks

        

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku organizuje wycieczkę dla Seniorów Gminy Słupsk do Gorzowa Wielkopolskiego i okolic - Strzelce Krajeńskie, Drezdenko.

Wycieczka 2- dniowa  odbędzie się w 2 turach:

 23.06.2020 r. -  24.06.2020 r.

 25.06.2020 r. -  26.06.2020 r.

 

W przypadku większej ilości chętnych planowany jest trzeci termin:

24.06.2020 r. – 25.06.2020 r.

 

Odpłatność wynosi 185,00 zł od osoby.

 

Wszystkich chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się na listę u swojego sołtysa oraz dokonanie wpłaty.

Termin zapisów do dnia 24.01.2020r.

Wigilia seniorów 2019 r.

Mimo, iż do wigilijnej wieczerzy pozostało jeszcze wiele czasu rozpoczęliśmy przygotowania do tych wyjątkowych wydarzeń.

Seniorzy naszej gminy mogą spodziewać się wizyty sołtysów i radnych, którzy już zapraszają w imieniu Pani Wójt i naszego Ośrodka, gości na wigilijne wieczory.

Najstarsi mieszkańcy naszej Gminy otrzymają indywidualne zaproszenia, w których zamieszczone będą najważniejsze informacje dotyczące spotkania.

Poniżej został zamieszczony rozkład wyjazdów autobusów, które będą zatrzymywać się we wszystkich miejscowościach.

           wiligia seniorow

Nordic walking pod hasłem: „Poznaj naszą gminę”

 

Dnia 04.06.2019 r. już po raz 9 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku zorganizował marsz dla Seniorów z Klubów Seniora pod hasłem „Poznaj naszą gminę”. 

W tym roku Seniorzy z naszej Gminy mieli możliwość poznać uroki miejscowości Krzemienica i Swołowo. Chęć udziału w spotkaniu integracyjnym zadeklarowało 18 Klubów Seniora: Bierkowo, Bruskowo Wielkie, Bukówka, Jezierzyce, Lubuczewo, Redzikowo, Siemianice, Redzikowo Osiedle, Kukowo, Swołowo, Redęcin, Wieszyno, Bydlino, Gałęzinowo, Kusowo, Grąsino i Strzelino. Seniorzy zostali dowiezieni autokarami do Krzemienicy, po czym przemaszerowali malowniczą drogą prowadzącą do Swołowa. DSCN0177

Do marszu dołączyli goście – przedstawiciele Rady Seniora z zaprzyjaźnionej Gminy Choczewo. 

W Swołowie Seniorzy mieli możliwość zwiedzania Muzeum Książąt Pomorskich oraz zapoznać się ze sposobem wyrobu naturalnego domowego sera krowiego w niedawno powstałej serowarni „Statkiewiczówka”. DSCN0188DSCN0196

Najwięcej atrakcji czekało jednak na Seniorów na placu przy obiekcie muzeum, gdzie członkowie Klubu Seniora ze Swołowa przygotowali przepyszne i różnorodne domowe ciasta. Ponadto czekała grochówka, zimne i ciepłe napoje oraz rozpalone ognisko, na którym można było przygotować kiełbaski. Grała też muzyka, która zachęcała do tańców. DSCN0216

Bal seniora

18 października 2019 r. odbył się kolejny Bal Seniora Aktywnego zorganizowany z okazji Dnia Seniora przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupsku.

bal 4

W tym roku cieszyliśmy się wyjątkowo dużą frekwencją– w zabawie wzięło udział 204 Seniorów z 15 Klubów (Bierkowo, Bukówka, Jezierzyce, Krępa, Lubuczewo, Redzikowo Osiedle, Siemianice, Redzikowo, Swołowo, Kukowo, Bydlino, Strzelino, Rogawica, Redęcin, Wieszyno).                            

bal 2

Przybyłych do Hali Widowiskowo -Sportowej w Jezierzycach powitała Pani Wójt Gminy Słupsk – Barbara Dykier życząc, w ciepłych słowach, wspaniałej zabawy.

W trakcie balu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Srebrne Serce” przeprowadzonego w ramach projektu „Srebrna Sieć”, którego celem było promowanie aktywności seniorów i zaangażowania społecznego osób starszych, wyróżnienie aktywnych seniorów lub innych osób podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów i społeczności lokalnej oraz upowszechnienie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w Gminie Słupsk.

bal 6

Laureatkami konkursu zostały panie: Ewa Trapp, Stanisława Kucharska, Elżbieta Zaczek i Irena Rajszczak.

 

W trakcie balu odbywały się różne konkursy z nagrodami, które przygotowała Pani Beata Juryś- radna Rady Gminy Słupsk jednocześnie przewodnicząca wolontariatu senioralnego Srebrnej Sieci.

Jedną z największych atrakcji wieczoru był występ seniorów z Klubu Senior + w Jezierzycach. We własnoręcznie wykonanych strojach,bal 5 przy szampańskich rytmach zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.

Oprawę muzyczną imprezy zapewniał zespół Blue Night.

Przy wspaniałej muzyce i w szampańskich nastrojach seniorzy bawili się do godziny 23:00.

Karta Seniora

informację o partnerach programu oraz o oferowanych zniżkach.senior karta

 

Karta Seniora – zapraszamy do składania wniosków!

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku serdecznie zaprasza Seniorów (osoby, które ukończyły 65 rok życia) będących mieszkańcami gminy Słupsk do składania wniosków o wydanie Karty Seniora Gminy Słupsk. Wnioski są dostępne w Ośrodku przy ul. Obrońców Wybrzeża 2 lub można pobrać tutaj w wersji .DOC lub w wersji PDF.   

 

Do wydania karty niezbędne jest okazanie dowodu osobistego.

 

Szczegółowe informacje o Programie można uzyskać pod numerem tel. 59 842 84 02 wew. 31 lub drogą elektroniczną pisząc pod adres: mwas@gops.slupsk.pl

 

 

Tu można pobrać informację o partnerach programu oraz o oferowanych zniżkach.

 

(Aktualizacja marzec 2020r.)

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.