Bezpieczny i Aktywny Senior

bezpieczny i aktywny senior logotypy CMYK 02Rozpoczęcie kampanii informacyjnej pt.
„Bezpieczny i Aktywny Senior”
zorganizowanej przez Ministra Rodziny,
Pracy i Polityki Społecznej

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozpoczął kampanię informacyjną pt. „Bezpieczny i Aktywny Senior”, która ma na celu pobudzenie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa i aktywności społecznej, sportowej, edukacyjnej i kulturalnej osób starszych. Z założeniami kampanii informacyjną „Bezpieczny i Aktywny Senior” można zapoznać się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:

http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/. Kampania informacyjna „Bezpieczny i Aktywny Senior” będzie przebiegać w dwóch etapach:

  1. Bezpieczeństwo osób starszych – ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochrona interesów seniorów, promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród seniorów.
  2. Aktywność osób starszych – uczestnictwo osób starszych w życiu społecznym, kształtowanie pozytywnego postrzegania starości w społeczeństwie, promocja zdrowego stylu życia, propagowanie idei i działań mających na celu przygotowanie się do starości i jak najdłuższe zachowanie samodzielności.

 
Poniżej załączone są, możliwe do przeglądania i pobrania, przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej materiały informacyjne dotyczące kampanii informacyjnej „Bezpieczny i Aktywny Senior”:

  1. Ulotka - „Jak wybrać bezpieczną placówkę całodobowej opieki”.http://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/10115/1/1/BiAS%20informator.pdf
  2. Informator - Założenia kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior”. http://www.mpips.gov.pl/bezpieczny-i-aktywny-senior/kampania-informacyjna-bezpieczny-i-aktywny-senior/
  3. Film „Bezpieczny i Aktywny Senior”  http://www.mpips.gov.pl/download/gfx/mpips/pl/defaultopisy/10135/1/1/Senior_1222_full_audiovideo_napisy.mp4

Dane kontaktowe

adres:
ul. Sportowa 9a

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 840 16 82

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek-piątek:
7.00 - 15.00
kasa czynna:
10.00 - 14.00

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.