Dzień Seniora w ZUS

Szanowni Państwo,

 

zus logoBezpiecznie i aktywnie to hasło organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dnia Seniora.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Tegoroczna edycja odbędzie się 26 października. Celem akcji jest aktywizacja seniorów i popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych wśród osób starszych.

 

Słupska edycja wydarzenia odbędzie się w Oddziale przy pl. Zwycięstwa 8. Początek o godzinie 10.00.

Goście będą mogli obejrzeć występ seniorskiego zespołu „Wrzosy” z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy MOPR w Słupsku, a także wysłuchać prelekcji policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na temat bezpieczeństwa seniorów w życiu codziennym oraz przygotowanych przez pracowników ZUS wykładów: „Jak nie zostać oszukanym na pracownika ZUS” i „Waloryzacja emerytur i rent”.

 

Równolegle, pomiędzy 10, a 13 wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porad doradców emerytalnych, którzy m. in. podpowiedzą jak przejść na emeryturę i czy można ją podwyższyć. Eksperci pomogą również w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Pozwala on m.in. na nieograniczony dostęp do danych zapisanych na koncie w ZUS, podgląd e-ZLA czy uzyskanie informacji o należnych wpłatach. Umożliwia on także rezerwację wizyty ZUS przez Internet.

Pomocą będą również służyć eksperci z Narodowego Funduszu Zdrowia, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Słupsku, Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Słupsku oraz Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

 

Od 10 do 12 będzie można uzyskać poradę przedstawiciela Banku Pocztowego, który opowie o zaletach posiadania rachunku bankowego.

 

Wszyscy chętni będą także mogli skorzystać z bezpłatnej spirometrii, przeprowadzanej przez Fundację Flandria, a finansowanej z Kampanii Zdrowotnej „Razem po Zdrowie”.

Odbędzie się również prezentacja prac wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej Związku Niewidomych w Słupsku.

Na gości czekać będzie kawa, herbata i drobne przekąski.

 

Natomiast w Bytowie, w Inspektoracie przy ul. T. Kościuszki 16, goście będą mogli wysłuchać policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa jakich powinni przestrzegać seniorzy. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Bytowie przybliżą ulgi podatkowe dla seniorów, zaś pracownicy ZUS przedstawią zasady waloryzacji rent i emerytur. Początek o godzinie 11.00

Od 10 do 11. 30 na Sali Obsługi będzie można odwiedzić stoisko Banku Pocztowego, a od 10.30 do 11.30 kiermasz prac wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Bytowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

                                                   Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

                                                               województwa pomorskiego

                                                                   Krzysztof Cieszyński

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.