SREBRNA SIEĆ

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych dostępna już dla wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego powyżej 60 roku życia

 

Miło nam poinformować o działalności Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych, która od 1 stycznia 2021 r. obsługuje wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego w wieku powyżej 60 roku życia.

Wypożyczalnia została utworzona w celu ograniczania skutków niepełnosprawności, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i procesom marginalizacji niepełnosprawnych osób starszych poprzez usprawnienie ich funkcjonowania przy obniżonej sprawności i motoryce wynikającej z wieku i niepełnosprawności w ramach projektu „Srebrna Sieć” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Pierwotnie projekt  zakładał możliwość  bezpłatnego korzystania ze sprzętu  jedynie przez uczestników projektu „Srebrna Sieć”. Od 1 stycznia 2021 r. w ramach trwałości projektu Wypożyczalnia została otwarta dla wszystkich mieszkańców powiatu słupskiego, powyżej 60 roku życia.

Wypożyczalnia mieści się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Sienkiewicza 20 i jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od  7.30 do 15.30.

W ramach Wypożyczalni seniorzy mogą nieodpłatnie skorzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy medycznych w zależności od rodzajów niepełnosprawności, z uwzględnieniem potrzeb w zakresie ich samodzielności  i  funkcjonalności oraz zastosowania w rehabilitacji.

Czytaj więcej: Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Działania w ramach Srebrnej Sieci II

W ramach działań projektu Srebrna Sieć II seniorzy i ich opiekunowie faktyczni z terenu Gminy Słupsk mogą skorzystać z:

  • Sąsiedzkich usług opiekuńczych, w ramach których osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu mogą korzystać z pomocy świadczonej przez osoby blisko zamieszkujące. Usługi sąsiedzkie obejmują wspieranie i pomoc w podstawowych, codziennych czynnościach życiowych i domowych.
  • Usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania. Ich odbiorcami są osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zakres usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania obejmuje w szczególności pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, pielęgnację zaleconą przez lekarza oraz zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
  • Specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, usługi dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności (rehabilitacja domowa).
  • Klubów Seniora, które są miejscem spotkań osób starszych. Ich działanie mają na calu zarówno aktywizację seniorów, jak i przeciwdziałanie ich osamotnieniu i marginalizacji.
  • Zdalnych usług opiekuńczych „teleopieka”, których celem jest wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa seniorów. Usługi „teleopieki” będą dopełnieniem świadczonych usług sąsiedzkich, których uczestnicy zostaną wyposażenie w zakupiony sprzęt.
  • Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego (łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, rowery stacjonarne).
  • Srebrny Telefon czyli telefoniczne poradnictwo senioralne, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30  pod nr 512 079 526
  • W ramach animacji środowiska organizowane będą zarówno szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki, jak i pikniki senioralne, wolontariat senioralny, oraz mobilne poradnictwo psychologiczne.

Konkurs "SREBRNE SERCE" rozstrzygnięto

Konkurs „SREBRNE SERCE” Gmina Słupsk zdjęcie 2

 

28 października 2020 r. w Urzędzie Gminy Słupsk odbyło się posiedzenie Komisji Konkursu „SREBRNE SERCE”, organizowanego w ramach projektu „Srebrna Sieć”.

 

O wynikach konkursu rozstrzygnięto, wybierając laureatów zwykłą większością głosów.

4 listopada 2020 r.  odbyło się symboliczne wręczenie statuetek oraz listów gratulacyjnych dla Laureatów Konkursu.
Nagrody wręczyła Wójt Gminy Słupsk Pani Barbara Dykier oraz Przewodniczący Rady Seniorów Pan Bogdan Czerwiński.

 

 

Czytaj więcej: Konkurs "SREBRNE SERCE" rozstrzygnięto

Rozpoczynamy rekrutację uczestników do projektu „Srebrna Sieć II”

 nagłówek_ssII.png

 

 

Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk rozpoczyna rekrutację uczestników do projektu „Srebrna Sieć II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk tym samym pragnie zachęcić mieszkańców Gminy Słupsk w wieku powyżej 60 lat, osoby niesamodzielne lub wymagające wsparcia  w codziennym funkcjonowaniu oraz opiekunów fizycznych do zapoznania się z ofertą projektu na stronie www.srebrnasiec.pl

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt z Dominiką Sokołowską - pracownikiem Centrum Usług Społecznych Gminy Słupsk, ul. Obrońców Wybrzeża 2, 76-200 Słupsk, nr tel. 887 780 680.

Do kontaktu zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-14:30.

Czytaj więcej: Rozpoczynamy rekrutację uczestników do projektu „Srebrna Sieć II”

Konkurs Srebrne Serce

srebrne serce IX

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 365 gości oraz 0 użytkowników.