SZKOLENIA

Jak Fundusze Europejskie wspierają osoby 50+

 

cid a331fb77 8df4 45a9 ae99 ef617cd91b5f

 
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane w dniu 24 października 2018 r. poświęcone możliwościom pozyskania wsparcia przez osoby powyżej 30 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem osób 50+, ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.  
 
W programie spotkania m.in.:
  • ​Fundusze Europejskie dla osób 50+. Wprowadzenie: 5 kroków jak skorzystać z dofinansowania, formy wsparcia, najważniejsze pojęcia, kryteria dostępu.
  • Aktualne i planowane wsparcie dla osób 50+ – Omówione zostaną możliwości samozatrudnienia oraz podnoszenia kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Uczestnik spotkania dowie się jak skorzystać z bezpłatnych kursów językowych, komputerowych lub doskonalących umiejętności zawodowe. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich ws​każą także jak pozyskać dotację na założenie własnej działalności gospodarczej.     
  • Instrumenty zwrotne – Przedstawimy ofertę wsparcia zwrotnego jako alternatywę dla dotacji na założenie działalności gospodarczej i kształcenie. 
  • Usługi społeczne dla mieszkańców Słupska – Przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku omówi założenia realizowanych projektów, skierowanych do mieszkańców Słupska.
  • Dni Ubezpieczonego w ZUS – Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupsku powiedzą o prawach i obowiązkach ubezpieczonych. Będzie to także doskonała okazja do indywidualnej porady dotyczącej kwestii ubezpieczeń społecznych.
  • Aktywny senior – Poinformujemy na jakie wsparcie może liczyć osoba 60+.
  • Źródła informacji o Funduszach Europejskich

Czytaj więcej: Jak Fundusze Europejskie wspierają osoby 50+

Od szkolenia do zatrudnienia

ulotka do projektu

"Krok do sukcesu"

Rekrutacja na kursy i szkolenia - Gmina Słupsk

 

 

Wójt Gminy Słupsk ogłasza nabór do projektu pt.: „Krok do sukcesu”, współfinansowanego z EFS w ramach Działania 5.5. kształcenie ustawiczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Pomorskiego na lata 2014-2020, realizowanego przez Pomorską Akademię Kształcenia Zawodowego w Słupsku.

 

W ramach projektu 77 osób z terenu Gminy Słupsk w tym 10 osób niepracujących zostanie objętych wsparciem doradcy zawodowego, przeprowadzone zostaną szkolenia i kursy w zakresie TIK, szkolenia i kursy w zakresie języków obcych (j. angielski i j. niemiecki), rozwój kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia zawodowe zgodnie z integrowanym systemem kwalifikacji, w tym studia podyplomowe, z których wszystkie będą kończyły się odpowiednimi egzaminami i wydaniem certyfikatów.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie Urzędu Gminy Słupsk

 

OHP - handlowiec

 

 

ohp

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Chcesz zdobyć ciekawy i nowoczesny zawód?
  • Chcesz podnieść swoje kwalifikacje?
  • Chcesz zmienić swoją przyszłość?

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w kursie

 

TRWA REKRUTACJA

 

Handlowiec z obsługą kasy fiskalnej oraz elementami księgowości

 

rozpoczęcie 15 września 2017 r.

 

Oferta OSZ przeznaczona jest dla osób:

-niepracujących i nieuczących się w wieku 18 – 24 lat

 

Rekrutacja:

Młodzieżowe Biuro Pracy OHP, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej, ul. Dunikowskiego 3 w Słupsku

                               tel. 59 843 21 95

                               tel. 59 840 21 97

 

email: mciz.slupsk@ohp.pl

Kurs zawodowy w zawodzie STOLARZ

ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH I KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W SŁUPSKU ORAZ   CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO W SŁUPSKU

 

ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH CHĘTNYCH   NA BEZPŁATNY

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (A-13) w zawodzie:  „STOLARZ”

 

Rozpoczęcie kursu wrzesień 2017r. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Osoba która ukończy Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy i zda egzamin otrzymuje, świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie „stolarz”

 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy organizowany jest w formie zaocznej i trwa trzy semestry (zajęcia odbywają się raz na 2 tygodnie przez 2 dni). Program oraz wymiar godzin jest zgodny z podstawą programową kształcenia w zawodzie „stolarz”.

Czytaj więcej: Kurs zawodowy w zawodzie STOLARZ

Dane kontaktowe

adres:
ul. Sportowa 9a

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 840 16 82

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek-piątek:
7.00 - 15.00
kasa czynna:
10.00 - 14.00

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.