Wolontariat

wolontariat

Wolontariat

Jesteś gotowy/a pomóc innym? A może potrzebujesz pomocy wolontariusza? Zgłoś się do nas!

 

Jeżeli jesteś osobą empatyczną, pełną energii do działania, odpowiedzialną i chcesz podzielić się swoim czasem i potencjałem z potrzebującymi wsparcia, to czekamy właśnie na Ciebie!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku poszukuje wolontariuszy, którzy są chętni wesprzeć mieszkańców Gminy Słupsk. Poszukujemy osób gotowych do współpracy, podjęcia dobrowolnych i bezpłatnych działań na rzecz osób potrzebujących, zgodnie z własnymi możliwościami i kompetencjami. Poszukujemy wolontariuszy w zakresie:

- udzielenia korepetycji/ pomocy w nauce. (Oferta skierowana dla studentów, nauczycieli, uczniów, którzy posiadają wiedzę, kompetencje oraz chęci do pracy z dziećmi, które wymagają wsparcia w nauce- z uwagi na aktualną sytuację w formie zdalnej)

- pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, pomoc rodzinom/ osobom w kwarantannie ( udzielenie wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i przeciwdziałaniu osamotnieniu poprzez m.in. rozmowę, wspólne spędzanie czasu, dostarczanie książek z biblioteki, czytanie książek/prasy, pomoc w zakupach, odbieraniu poczty, wyprowadzaniu psów itp.)

- wsparcie działań  GOPS ( wsparcie  w organizowaniu imprez, wydarzeń, wydawania żywności itp.)

- inne formy  (w zależności od  potrzeb oraz kreatywności wolontariuszy)

 

A może potrzebujesz pomocy, bądź znasz osoby, które potrzebują wsparcia? Zgłoś się do tut. Ośrodka, postaramy się pomóc.

 

Możesz również pomóc w formie przekazania zbędnych Tobie, a dobrych i niezniszczonych rzeczy (meble, sprzęt itp.) lub zgłosić potrzebę w tym zakresie.

Oferty pomocy oraz potrzeby wsparcia będą pojawiały się na stronie Ośrodka.

 

 

Osoby chętne do pomocy oraz potrzebujące wsparcia zachęcamy do kontaktu poprzez zgłoszenie w formie telefonicznej lub e-mail

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słupsku, ul. Obrońców Wybrzeża 2;  tel. 059 842 84 02, e-mail: gops@gminaslupsk.pl

- Cekała Iwona- starszy specjalista pracy socjalnej, Tel. 059 842 84 02 wew. 22, 887780675, e-mail: icekala@gops.slupsk.pl 

WOLONTARIAT

Czym jest wolontariat?

Poprzez wolontariat rozumie się bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka. Charakter działalności wolontarystycznej zależy od potrzeb osoby/ środowiska/społeczeństwa oraz możliwości osoby świadczącej pomoc. Wolontariusz podejmuje działania dobrowolnie, nie oczekując w zamian wynagrodzenia ani innych korzyści materialnych. Mimo nieotrzymywania wynagrodzenia wolontariusze zyskują wiele cennych dla nich korzyści. Wolontariat jest pomocą wykraczającą poza związki rodzinne, koleżeńskie czy przyjacielskie.

Korzyści z bycia wolontariuszem.

Wolontariusz czerpie satysfakcję, radość z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki pomocy innym wolontariusz może spełniać swoje aspiracje oraz oderwać się od codziennych obowiązków, osiągać rozwój osobisty, nabierać doświadczenia zawodowego, zwiększyć poczucie sprawstwa i bycia potrzebnym oraz poczucia własnej wartości. Podczas podejmowanych działań wolontariusz zyskuje nowe kontakty społeczne, może wykazać się osiągnięciami, co korzystnie wpłynie podczas poszukiwania zatrudnienia, szczególnie jeżeli zamierza podjąć pracę w pokrewnym zawodzie.

Czytaj więcej: WOLONTARIAT

Dane kontaktowe

adres:
ul. Obrońców Wybrzeża 2

76-200 Słupsk

 

tel/fax:
59 842 84 02

 

e-mail:
gops@gminaslupsk.pl

 

godziny otwarcia ośrodka:
poniedziałek: 7.00 - 16.30
wtorek: 7.00 - 15.00
środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 7.00 - 15.00
piątek: 7.00 - 13.30
kasa czynna:
poniedziałek: 10.00 - 15.30
wtorek-czwartek: 10.00 - 14.00
piątek: 10.00 - 12:30

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.